Naslovnica Aktualno OSCAR 2021: NOMINACIJE

OSCAR 2021: NOMINACIJE

1977
0

Popis nominiranih u najvažnijim kategorijama:

Photo: Netflix

NAJBOLJI FILM:

“Otac” (The Father)
“Judas and the Black Messiah”
Mank 
“Minari”
“Zemlja nomada” (Nomadland)
Djevojka koja obećava (Promising Young Woman)
“Sound of Metal”
Suđenje čikaškoj sedmorci 

NAJBOLJI REDATELJ/REDATELJICA: 

Thomas Vinterberg (“Another Round”)
David Fincher (“Mank”)
Lee Isaac Chung (“Minari”)
Chloe Zhao ( “Zemlja nomada”)
Emerald Fennell (“Djevojka koja obećava”)

 

NAJBOLJA ŽENSKA GLAVNA ULOGA:

Viola Davis (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
Andra Day (“The United States vs. Billie Holiday”)
Vanessa Kirby (“Pieces of a Woman”)
Frances McDormand (“Zemlja nomada”)
Carey Mulligan (“Djevojka koja obećava”)

NAJBOLJA MUŠKA GLAVNA ULOGA:

Riz Ahmed (“Sound of Metal”)
Chadwick Boseman (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
Anthony Hopkins (“Otac”)
Gary Oldman (“Mank”)
Steven Yeun (“Minari”)

SPOREDNA ŽENSKA ULOGA:

Maria Bakalova (“Borat Subsequent Moviefilm”)
Glenn Close (“Hillbilly Elegy”)
Olivia Colman (“The Father”)
Amanda Seyfried (“Mank”)
Youn Yuh-jung (“Minari”)

Photo: Netflix

SPOREDNA MUŠKA ULOGA:

Sacha Baron Cohen (“The Trial of the Chicago 7”)
Daniel Kaluuya (“Judas and the Black Messiah”)
Leslie Odom Jr. (“One Night in Miami”)
Paul Raci (“Sound of Metal”)
Lakeith Stanfield (“Judas and the Black Messiah”)

ORIGINALNI SCENARIJ: 

Will Berson, Shaka King, Keith Lucas, and Kenny Lucas (“Judas and the Black Messiah”)
Lee Isaac Chung (“Minari”)
Emerald Fennell (“Promising Young Woman”)
Derek Cianfrance, Abraham Marder, Darius Marder (“Sound of Metal”)
Aaron Sorkin (“The Trial of the Chicago 7”)

ADAPTIRANI SCENARIJ: 

Sacha Baron Cohen and Co-Writers (“Borat Subsequent Moviefilm”)
Florian Zeller and Christopher Hampton (“The Father”)
Chloe Zhao (“Nomadland”)
Kemp Powers (“One Night in Miami”)
Ramin Bahrani (“The White Tiger”)

ANIMIRANI FILM:

“Onward”
“Over the Moon”
“Shaun the Sheep Movie: Farmageddon”
Duša
“Wolfwalkers”

 

Photo: Pixar

GLAZBA:

“Da 5 Bloods”
“Mank”
“Minari”
“News of the World”
“Soul”

PJESMA:

“Fight For You” from “Judas and the Black Messiah”
“Hear My Voice” from “The Trial of the Chicago 7”
“Husavik” from “Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga”
“lo Sì (Seen)” from “The Life Ahead (La Vita Davanti a Se)”
“Speak Now” from “One Night in Miami”

DOKUMENTARNI FILM:

“Collective”
“Crip Camp”
“The Mole Agent”
“My Octopus Teacher”
“Time”

STRANI FILM:

“Another Round”
“Better Days”
“Collective”
“The Man Who Sold His Skin”
“Quo Vadis, Aida?”

 

 

Photo: Focus Features

MONTAŽA:

“The Father”
“Nomadland”
“Promising Young Woman”
“Sound of Metal”
“The Trial of the Chicago 7”

VIZUALNI EFEKTI:

“Love and Monsters”
“The Midnight Sky”
“Mulan”
“The One and Only Ivan”
“Tenet”

 

KOSTIMOGRAFIJA:

“Emma”
“Ma Rainey’s Black Bottom”
“Mank”
“Mulan”
“Pinocchio”

FOTOGRAFIJA:

Sean Bobbitt (“Judas and the Black Messiah”)
Erik Messerschmidt (“Mank”)
Dariusz Wolski (“News of the World”)
Joshua James Richards (“Nomadland”)
Phedon Papamichael (“The Trial of the Chicago 7”)

ZVUK:

“Greyhound”
“Mank”
“News of the World”
“Soul”
“Sound of Metal”

 

Uskoro GOODTLAKING komentar nominacija….

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime