Naslovnica Aktualno EMMY 2021: NOMINACIJE

EMMY 2021: NOMINACIJE

357
0
Foto: Disney+; Netflix; Disney+

Objavljene su nominacije za nagradu “Emmy”. Nakon dominacije “Netflixa” ove godine “HBO” i “HBO Max” pobijedio je u broju nominacija – pobjeda je tijesna (130 – 129), ali vrijedna kada je o HBO-u riječ. “Disney plus” je stigao do trećeg mjesta (71. nominacija) – najviše zbog projekata koje znamo pod naslovima “Mandalorian” i “WandaVision”.

Kada je o pojedinačnim nominacijama riječ upravo “Mandalorian” i “Kruna” dijele prvo mjesto (24. nominacije) – slijede ih “WandaVision” (23 nominacije) i “Sluškinjina priča” (21 nominacija). Zanimljivost je uspjeh serije “Lovercraftova zemlja” koja je osvojila čak 18 nominacija, ali je prije nekoliko dana “HBO” objavio kako druge sezone biti neće. Otkazano. Evo pregleda nominiranih u najvažnijim/najzanimljivijim kategorijama:

 

NAJBOLJA SERIJA: Drama

The Boys (Amazon Prime Video) 

“Bridgerton (Netflix) 

Kruna (Netflix) 

“Sluškinjina priča (Hulu) 

Lovercraftova zemlja (HBO) 

The Mandalorian (Disney Plus) 

Pose (FX) 

This Is Us (NBC) 

 

NAJBOLJA SERIJA: Komedija

Black-ish (ABC) 

Cobra Kai (Netflix) 

“Emily in Paris” (Netflix)

Hacks (HBO Max) 

“Stjuardesa (HBO Max) 

“Metoda Kominskog (Netflix) 

Pen15 (Hulu) 

“Ted Lasso (Apple TV Plus) 

 

NAJBOLJA MINI SERIJA:

“Mogu te uništiti (HBO) 

Mare iz Easttowna (HBO) 

“Damin gambit (Netflix) 

The Underground Railroad (Amazon Prime Video) 

WandaVision (Disney Plus) 

NAJBOLJI GLUMAC (Drama)

Sterling K. Brown (“This Is Us”) 

Jonathan Majors (“Lovecraftova zemlja”) 

Josh O’Connor (“Kruna”) 

Regé-Jean Page (“Bridgerton”) 

Billy Porter (“Pose”) 

Matthew Rhys (“Perry Mason”) 

 

Photo: HBO

NAJBOLJA GLUMICA (Drama)

Uzo Aduba (“In Treatment”) 

Olivia Colman (“Kruna”) 

Emma Corrin (“Kruna”) 

Elisabeth Moss (“Sluškinjina priča”) 

Mj Rodriguez (“Pose”) 

Jurnee Smollett (“Lovecraft Country”) 

 

NAJBOLJI GLUMAC (Komedija)

Anthony Anderson (“Black-ish”)  

Michael Douglas (“Metoda Kominskog”)  

William H. Macy (“Shameless”)  

Jason Sudeikis (“Ted Lasso”)  

Kenan Thompson (“Kenan”) 

 

NAJBOLJA GLUMICA (Komedija)

Aidy Bryant (“Shrill”) 

Kaley Cuoco (“Stjuardesa”) 

Allison Janney (“Mom”) 

Tracee Ellis Ross (“Black-ish”) 

Jean Smart (“Hacks”) 

 

NAJBOLJI GLUMAC U MINI-SERIJI ili FILMU

Paul Bettany (“WandaVision”)

Hugh Grant (“Slom”)

Ewan McGregor (“Halston”)

Lin-Manuel Miranda (“Hamilton”)

Leslie Odom Jr. (“Hamilton”)

 

NAJBOLJA GLUMICA U MINI-SERIJI ili FILMU

Michaela Coel (“Mogu te uništiti”) 

Cynthia Erivo (“Genius: Aretha”) 

Elizabeth Olsen (“WandaVision”) 

Anya Taylor-Joy (“Damin gambit”) 

Kate Winslet (“Mare iz Easttowna”) 

 

Photo: Netflix

NAJBOLJI TV FILM

“Dolly Parton’s Christmas On The Square”

“Oslo”

“Robin Roberts Presents: Mahalia”

“Sylvie’s Love”

“Uncle Frank”

 

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC (Drama)

Giancarlo Esposito (“The Mandalorian”)

O-T Fagbenie (“Sluškinjina priča”)

John Lithgow (“Perry Mason”)

Tobias Menzies (“Kruna”)

Max Minghella (“Sluškinjina priča”)

Chris Sullivan (“This Is Us”)

Bradley Whitford (“Sluškinjina priča”)

Michael K. Williams (“Lovecraftova zemlja”)

 

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA (Drama)

Gillian Anderson (“Kruna”)

Helena Bonham Carter (“Kruna”)

Madeline Brewer (“Sluškinjina priča”)

Ann Dowd (“Sluškinjina priča”)

Aunjanue Ellis (“Lovecraftova zemlja”)

Emerald Fennell (“Kruna”)

Yvonne Strahovski (“Sluškinjina priča”)

Samira Wiley (“Sluškinjina priča”)

 

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC (Komedija)

Carl Clemons-Hopkins (“Hacks”)

Brett Goldstein (“Ted Lasso”)

Brendan Hunt (“Ted Lasso”)

Nick Mohammed (“Ted Lasso”)

Paul Reiser (“Metoda Kominskog”)

Jeremy Swift (“Ted Lasso”)

Kenan Thompson (“Saturday Night Live”)

Bowen Yang (“Saturday Night Live”)

Photo: HBO

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA (Komedija)

Aidy Bryant (“Saturday Night Live”)

Hannah Einbinder (“Hacks”)

Kate McKinnon (“Saturday Night Live”)

Rosie Perez (“Stjuardesa”)

Cecily Strong (“Saturday Night Live”)

Juno Temple (“Ted Lasso”)

Hannah Waddingham (“Ted Lasso”)

 

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC (Mini-serija ili tv film)

Thomas Brodie Sangster (“Damin gambit”)

Daveed Diggs (“Hamilton”)

Paapa Essiedu (“Mogu te uništiti”)

Jonathan Groff (“Hamilton”)

Evan Peters (“Mare iz Easttowna”)

Anthony Ramos (“Hamilton”)

 

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA (Mini-serija ili tv film)

Renée Elise Goldsberry (“Hamilton”)

Kathryn Hahn (“WandaVision”)

Moses Ingram (“Damin Gambit”)

Julianne Nicholson (“Mare iz Easttowna”)

Jean Smart (“Mare iz Easttowna”)

Phillipa Soo (“Hamilton”)

 

Ovogodišnje dobitnike nagrada “Emmy” saznat ćemo 17.09….

Prethodni članakRECENZIJA: ULICA STRAHA, 2. DIO: 1978
Sljedeći članakDUSTIN HOFFMAN: 10 ODABRANIH
Filmofil i serijofil, bivši videotekar koji je pogledao tisuće filmova. Puni krug filmofilstva koji je počeo u lokalnom Domu kulture, nastavio se u gradskim kino dvoranama i videotekama zatvoren je nastankom portala Goodtalking kao i osnivanjem Udruge Filmofil (postoje i Goodtalking grupa te stranica na istoj društvenoj mreži) gdje svakodnevno sa suradnicima piše o filmovima i serijama. Bez žutila, prepisivanja i clickbait naslova bez sadržaja. Goodtalking je postalo i ostalo najbolje mjesto za sve ljubitelje filma i serija - potvrdili korisnici.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime